پشتیبانی

کانکس انباری | ساخت کانکس انباری در محل

کانکس انباری

کانکس انباری
اشتراک گذاری :

کانکس انباری سازه ای چند منظوره بوده که گاها در خانه های مسکونی به عنوان انبار و گاها در ابعاد بزرگ برای شرکت ها و پروژه های عمرانی توسط گروه صنعتی آذین کانکس طراحی و تولید می شود.

انواع کانکس انباری

کاربری انباری یا تعریف انبار در محل های مختلف معنی مختلفی دارد که ممکن است از یک سازه پیش ساخته 2 متری تا یک سوله یا محوطه چند هزار متری را شامل شود.بسته به نیاز ما و حجم وسایل یا ماشین آلاتی که می خواهیم درون این فضا قرار دهیم ابعاد کلی آن مشخص و همچنین مشخصات فنی ، نحوه ساخت و قابلیت های آن تعیین می گردد.بطور مثال ممکن است در برخی موارد به دلیل حساسیت های موجود کانکس انباری بایستی دارای جداره های عایق در برابر ورود گردو غبار یا حتی تشعشات مادون قرمز باشد تا کالای درون آن فاسد نگردد اما در برخی موارد دیگر ممکن است برعکس و کار بسیار ساده به عنوان یک انبار واحد مسکونی از چهار دیور و یک سقف ساخته شده باشد. برای تفکیک این موارد از یکدیگر در ادامه چند نمونه از این انبار های پیش ساخته را تشریح نموده ایم.

کانکس انباری پیش ساخته

انباری های پیش ساخته معمولا در جهت ایجاد فضایی جدید در آپارتمان های مسکونی ساخته می شوند که به آنها کانکس انباری برای آپارتمان نیز گفته می شود. این نوع سازه معمولا در مجتمع های مسکونی و با ابعاد 1/5*2 یا 2*2 و یا 2*2/5 متر ساخته می شود و ممکن است بصورت چند انبار به هم متصل شده با درب های مجزا باشند و یا بصورت منفرد و تکی برای هر واحد تولید شوند. تفاوت این دو در هزینه های ساخت و محل قرار گیری آن بوده ، یعنی وقتی چند واحد انباری بصورت یکجا با درب و پارتیشن از یکدیگر تفکیک شده باشند دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به چند کانکس جدا و مستقل از هم بوده چرا که هر کدام از واحد های کانکس انباری منفرد دارای اسکلت و چهار نمای مختلف است که در حالت پیوسته بهم بسیاری از آنها حذف می گردد.

ساخت کانکس انباری در محل

بنا به محدودیت های موجود برای ساخت کانکس انباری در اکثر مواقع بخصوص در کاربری های واحد های مسکونی امکان خرید آن از کارخانه و انتقال به محل مورد نظر وجود ندارد که این محدودیت ها عبارتند از کمبود ارتفاع درب ورودی جهت ورود جرثقیل حامل انباری پیش ساخته ، ارتفاع کم سقف پیلوت ، عرض کم جاده و یا اینکه اصلا فضایی برای قرار گیری آن در پارکینگ و حیاط وجود نداشته و می بایست آن را روی پشت بام قرار داد. در این حالت تیم گروه صنعتی آذین کانکس به همراه تکنسین های فنی و ابزار آلات مورد نیاز به محل خریدار مراجعه نموده و سازه را در محل اجرا می کنند.برای اطلاع بیشتر از این روش به صفحه مربوط ساخت کانکس در محل مراجعه کرده تا اطلاعات دقیق تری را در این باره کسب نمائید.

کانکس انباری صنعتی

برخی از کارخانه جات تولیدی یا کارگاه های موقت عمرانی نیز وجود دارند که نیاز به فضای انبار برای مواد اولیه ، تجهیزات یا مصالح خود دارند که اقدام به ساخت آن با مصالح پیش ساخته کرده که با عنوان کانکس انباری صنعتی شناخته می شود. این سازه نسبت به انبار های مسکونی که پیش تر توضیح داده شد بسیار بزرگ تر و گاها دارای درب های دو لنگه سوله ای هستند و یک اتاق اداری جهت استقرار انبار دار نیز در آن تعبیه گردیده که استاد و رسید های انبار داری در آن بایگانی می شود.

 

گروه صنعتی آذین کانکس


تمامی حقوق محفوظ است