پشتیبانی

کانکس کلبه ای

کانکس کلبه ای

کانکس کلبه ای
اشتراک گذاری :

همیشه رویای حضور در یک کلبه در فرهنگ عامه ترکیب شده با یک حس آرامش در دل طبیعت که کانکس کلبه ای نیز در این جهت برای مستقر نمودن در باغ و فضاهای سبز به عنوان یک خانه کوچک طراحی و تولید شده است.در ادامه مطلب به تشریح این محصول گروه صنعتی آذین کانکس پرداخته ایم.

کانکس کلبه ای چیست

اینگونه می توان بیان کرد که کانکس کلبه ای یک خانه کوچک با آشپز خانه و سرویس بهداشتی و حداقل مساحت 18 متر مربع بوده که به عنوان سکونت گاه در باغ نصب می شود. ابعاد و مساحت آن از 18 متر تا 60 متر ممکن است متغییر بوده و گاها دارای اتاق خواب و اتاق نشیمن نیز باشد.نمای خارجی کانکس کلبه ای بگونه ای با سقف شیبدار و بدنه با خط های افقی بوده که گاها از چوب طبیعی یا ورق های فولادی طرح چوب یا رنگ های روشن تزئین می گردد.سقف آن نیز به همین گونه با طرح سفال و رنگ هایی مانند قهوه ای و نارنجی برای زیبایی بیشتر با ورق های فولادی پوشانده می شود.

کاربرد کانکس کلبه ای

همیشه از کانکس کلبه ای صرفا برای موارد تفریحی  یا ویلایی استفاده نمی شود و در بسیاری موارد کاربرد هایی مانند خانه سرایداری باغ ، پست تکنسین های یک مرکز در خارج از شهر یا سکونت گاه موقت برای اسکان مسافران یا برپایی کمپ های اسکان دست جمعی در موقعیت های خاص را داشته که به دلیل دارا بودن ویژگی های یک خانه و سرعت در انتقال آن از مکانی به مکان دیگر در چنین مواردی بسیار مفید واقع می گردد چرا که در غیر این صورت می بایست بنای مورد نیاز را از طریق انجام عملیات زمانبر بنایی با هزینه های بسیار بالا تر و صرف زمان زیاد ایجاد کنیم که در پایان نیاز خود نیز نمی توان آن را به محل جدید منتقل کرده و در صورت تخریب نیز تمامی هزینه ها هدر خواهد رفت.

ساخت کانکس کلبه ای پیش ساخته

برای ساخت چنین سازه های معمولا باید در ایتدا یک شاسی که با تیر آهن یا ناودانی کلاف شود آماده و سپس اسکلت را روی آن اجرا نمود.نوع آهن آلات بکار رفته در ساختار کانکس کلبه ای بسته به ساختار و مشخصات فنی توصیه شده توسط مهندس محاسب انتخاب و به وسیله جوش با اینورتر های برقی اجزای آن به یکدیگر متصل می شود. عایق بندی جداره ها در این سازه ها بسیار با اهمیت بوده تا در شرایط مختلف بتوان از آنها استفاده کرد. نمای بیرونی آنها با انواع مصالح مانند چوب ، ساندویچ پانل و یا ورق های فولادی قابل اجرا است که البته در قیمت کانکس تمام شده آن تاثیر گزار بوده و با توجه به میزان بودجه ای که در اختیار داریم و در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کدام  یکی از انواع روش ها را برای ساخت کانکس کلبه ای پیش ساخته انتخاب نمائیم.دیگر بخش ها مانند آشپز خانه و سرویس بهداشتی نیز در پلان مشخص و مطابق همان نیز اجرا می گردد.تعدادی پنجره برای نورگیری و یک درب ورودی نیز جهت تردد به داخل سازه نصب و درصورت نیاز می توان برای آنها حفاظ نیز در نظر گرفته شود. برای اینکه بتوان به راحتی کانکس کلبه ای را جابجا کرد بهتر است کف آن از نوع تخته و کف پوش بوده تا وزن کلی سازه کاهش یافته اما در صورتی که قصد جابجایی آن را ندارید از مصالحی نظیر سرامیک نیز می توان برای کف سازی استفاده کرد.

 

 


تمامی حقوق محفوظ است