پشتیبانی

کانکس چوبی

کانکس چوبی

کانکس چوبی
اشتراک گذاری :

کانکس چوبی سازه ای پیش ساخته با استراکچر آهن و نمای چوب است که در انواع کاربری های اداری ، فروشگاهی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. البته نوع چوب و ترکیب آنها با مصالح دیگر متفاوت بوده که در نوع طرح هرکدام مشخص می گردد. گروه صنعتی آذین کانکس با استفاده از چوب ترموو چوب روس برخی از محصولات خود را تزئین می نماید که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

کانکس با نمای چوب ترمو

از لوکس ترین نوع چوب که می توان در نمای کانکس بکار برد چوب ترمو یا همان ترمو وود می باشد که در اصل محصول کشور فنلاند می باشد. زیبایی این مصالح با گره ها و در کنار آن سبکی وزن آن باعث افزایش استفاده از آن نه تنها در صنعت کانکس بلکه در نمای ساختمان های لوکس نیز گردیده است.
استفاده از کانکس با نمای چوب ترمو معمولا در نوع فروشگاهی ، اداری و گاها مسکونی کاربرد داردکه می توان با استفاده از روغن و رزین های مخصوص رنگ آن را تیره یا کمی روشن نمود. معمولا به دلیل هزینه های بالای چوب ترمو از آن در ساخت کانکس کارگاهی و کاربری های مشابه آن استفاده نمی شود.

کانکس با نمای چوب روس

در جهت بهینه سازی قیمت کانکس چوبی یکی دیگر از انواع رایج این سازه ها کانکس با نمای چوب روس است که نسبت به نمونه بالایی از رنج قیمتی پائین تری برخوردار بوده چرا که عملیات ترمو کردن بر روی آن انجام نشده و این دلیل باعث کاهش قیمت آن است.
از کانکس چوب روس برای ساخت کلبه های کوچک درون باغ ، گاها دفاتر اداری و آلاجیق ، اتاقک های پذیرایی و مواردی این چنینی استفاده می شود.

کانکس چوبی با ترکیب کامپوزیت

هر مصالحی در کنار زیبایی خود وقتی به درستی با متریال دیگری ترکیب شود هم باعث زیبایی بیشتر و هم بهینه سازی هزینه ها می گردد. در هنگام ساخت کانکس چوبی نیز به همین ترتیب بوده که گاها به دلیل اجرای طرح های خاص و زیبا تر و گاها نیز در جهت بهینه سازی هزینه ها ممکن است بخشی از سازه را با چوب و بخش های دیگر را با مصالحی مانند کامپوزیت آلومینیومی بپوشانیم و یا حتی در مواردی که سازه از دو طرف محصور و رو به دیوار است فقط دو نمای دیگر آن که دید دارد را از پوب استفاده کنیم .از دیگر مصالحی که بخوبی با کامپوزیت و چوب ترکیب می شود شیشه های سکوریت دودی و برنزی است که در صورت انجام یک طراحی خوب و رنگ بندی مناسب می توان نتایج خیلی خوب و جالب توجه ای را بدست آورد.

 

 


تمامی حقوق محفوظ است