پشتیبانی

کانکس کلاس درس

کانکس کلاس درس

کانکس کلاس درس
اشتراک گذاری :

در برخی مناطق به دلیل وجود محدودیت های اقلیمی جهت بنا کردن مدرسه و برپایی کلاس درس ناچار به استفاده از سازه های پیش ساخته برای ساخت کلاس درس می کنند. این محدودیت ها حاصل عوامل مختلفی بوده مسیر های صعب العبور ، دوران بحران و زلزله که باعث تخریب مدارس گشته و تا احداث ساختمان جدید مدارس کودکان را با این روش برپا می کنند. ساخت کانکس کلاس درس با روش پیش ساختگی دارای اصول و مقرراتی است که در ادامه همین مطلب به برسی آن خواهیم پرداخت.

ساخت کانکس کلاس درس


همیشه شرایط ساخت فضا های عمومی با فضا های شخصی متفاوت بوده و توجه به مسائل امنیتی در سازه هایی که محل تجمع افراد بوده مانند کلاس های درس بیش از پیش اهمیت دارد چرا که تعداد زیادی انسان در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و بسیاری از آن ها را افراد کم سن و سال و کودکان تشکیل می هند که قشر آسیب پذیر تری نسبت به بزرگ سالان می باشند.از این رو توجه به ابعاد درب و نوع بازشو ها ، عرض راهرو و نورگیر ها جهت تامین روشنایی کافی برای کانکس کلاس درس جز موارد مهمی است که می بایست در مرحله طراحی کانکس کلاس درس به آنها توجه شود.

مزایای کانکس کلاس درس


سرعت در تجهیز یک کلاس یا مدرسه یکی از مهمترین مزایای کانکس کلاس درس می باشد و این نکته باعث می گردد تا در موارد بحرانی به سرعت بتوان مدارس را بنا نمود و کلاس های درس در آنها دایر گردد تا کودکان از کلاس های خود عقب نمانند. از دیگر مزایای ان یا کاربرد آن نیز برگزاری کلاس های آموزشی برای پرسنل در کارخانه ها و کارگاه های عمرانی می باشد که نیرو ها را توجیه کرده و یا در مورد مصائل ایمنی و شرایط کاری به آنها درس ها و نکاتی آموزش داده می شود.

مشخصات کانکس کلاس درس

از نظر مصالح برای ساخت کانکس کلاس درس می بایست از نوعی باشد که ضد حریق و عایق برای صوت و حرارت باشد تا دمای کلاس را در حد مطلوبی بصورت یکنواخت نگاه دارد.پنجره ها باید از نوع دو جداره و درب ها از نوع چوب های فراوری شده باشد.رنگ فضای داخلی نیز باید بسیار روشن و به تعداد کافی در فواصل مشخص مطابق نقشه های اجرایی مهتابی برای تامین روشنایی روی سقف نصب شده باشد.در صورت امکان سیستم اعلام حریق یا اتفاع حریق نیز برای کلاس ها در نظر گرفته شود و در ب کلاس ها نیز بصورت بیرون بازشو باید تعبیه شود.

 

گروه صنعتی آذین کانکس


تمامی حقوق محفوظ است