پشتیبانی

طراحی کانکس|طراحی سه بعدی کانکس|مشاوره طراحی کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس
اشتراک گذاری :

گروه صنعتی آذین کانکس برای ساخت سازه های اختصاصی و خاص مشتریان خود اقدام به انجام مراحل و فرآیندی می کند که در مجموع به آن طراحی کانکس گفته می شود. این فرآیند متشکل از ایده پردازی و برسی نمونه های موردی ، اتود های اولیه ، مصاحبه با مشتریان و خریداران قبلی ، برسی های فنی ، طراحی 3D ویا همان سه بعدی ، نقشه های دو بعدی و در نهایت برآورد مصالح و هزینه های مورد نیاز برای اجرای طرح می باشد. این کار باعث می شود تا محصول تولید شده بیشترین تطابق را با نظر و سلیقه خریدار داشته و دقیقا همان چیزی شود که در ابتدا از تولید کننده درخواست کرده است. البته طراحی کانکس دارای مزایای زیادی بوده که در ادامه به دیگر نکات مهم آن اشاره خواهیم نمود.

مزایای طراحی کانکس

دلیل اصلی اینکه زمانی را برای انجام مراحل طراحی کانکس در نظر میگیریم چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که این کار برای ایجاد نو آوری و تولد یک محصول جدید امری واجب و حیاتی است. چرا که مزایای بیشماری را داشته و از هدر رفتن سرمایه و زمان بخوبی جلوگیری می کند. مخصوصا با پیشرفت علم و فن آوری نرم افزار های کامپیوتری نظیر 3DMAX که میتواند تا حد بسیار زیادی کار را نزدیک به واقعیت شبیه سازی کند و آنچه را که در نهایت از سالن تولید بیرون خواهد آمد را پیش تر به ما نمایش دهد ، باعث می شود خطا های فنی در همان مرحله طراحی برطرف شده و تست رنگ های مختلف نیز بر روی بدنه کانکس انجام و بهترین گزینه ها برای نتیجه نهایی انتخاب شوند.
طراحی سه بعدی کانکس

طراحی سه بعدی کانکس

در سیستم گروه صنعتی آذین کانکس عملیات طراحی سه بعدی کانکس به وسیله نرم افزار های راینو و تریدی مکس انجام می گیرد و خروجی آنها بصورت شیت های دسته بندی شده و گویای تمامی جوانب و زوایای کار کاملا مطابق با آنچه که تولید خواهد شد می باشد.

طراحی دو بعدی کانکس

در واقع نقشه فنی ها و دیتیل های اجرایی که با نرم افزار های کامپیو تری ترسیم می شوند را طراحی دو بعدی کانکس می نامند که به نحوی راهنمای چگونگی ساخت سازه و همچنین مراحل آن می باشد.این کار در گذشته بصورت دستی اما در حال حاظر توسط نرم افزار اتوکد یا نرم رافزار ها برداری مشابه انجام می شود.

طراحی پلان کانکس

معمولا در ابتدای سفارش خریدار طرحی بصورت دستی ترسیم می شود تا در آن محل درب و پنجره ها ، ابعاد و ارتفاع کلی سازه در حالت اولیه مشخص گردد تا در ادامه مهندسین مراحل بعدی کار را مطابق با سفارش اولیه پیش ببرند. به این ترسیم دستی و همچنین به نقشه های خروجی کامپیوتری که در نهایت ارائه می شود طراحی پلان کانکس می گویند و فقط تفاوت آنها در نوع ترسیم بوده که معمولا نوع کامپیوتری دقیق تر و با ابعاد و اندازه های مشخص تری می باشد.

نقشه ساخت کانکس

در واقع مجموع طراح های دو بعدی و سه بعدی که در قالب یک فایل به متقاضی ارائه می شود و شامل مشخصات فنی و لیست مصالح مصرفی نیز می باشد ، راهنما یا همان نقشه ساخت کانکس می باشد که مجری با طی نمودن مراحل آن به راحتی می تواند سازه را از پایه بنا نموده و طرح را در مرحله ساخت تکمیل نماید.

مشاوره طراحی کانکس

مواردی وجود دارد که خریدار بنا به نیاز خود طرحی انتزائی یا فانتزی را در نظر داشته و یا به دلیل حجم زیاد کار برای اجرا نیازمند مشاوره طراحی کانکس توسط یک متخصص و آشنا به امور سازه های پیش ساخته است. در این حالت می تواند با دفتر آذین کانکس تماس حاصل نموده و قراری برای مشاوره طرح هماهنگ نماید. این کار در بسیاری از پروژه های بزرگ تجهیز انجام می شود که شامل طراحی ها ، سرانه ، شناسایی نیاز های کاربری و ابعاد مورد نیاز هر فضا ، تعیین جدول زمانبندی و همچنین لیستی از برآورد هزینه های اجرای طرح می باشد.

قیمت طراحی کانکس

انجام خدمات طراحی کانکس معمولا در گروه صنعتی آذین کانکس بطور اختصاصی برای محصولات تولیدی همین گروه انجام می شود اما در سالهای گذشته مواردی نیز وجود داشته که در آن آذین کانکس به عنوان طراح و مشاور در اجرای پروژه های پیش ساخته بزرگی مشارکن تموده است. از این رو اگر خارج از مجموعه متقاضی برای طراحی کانکس اقدام کند هزینه طراحی دو بعدی که شامل پلان و چهر نما به همراه یک برش از مقطع کار می باشد 1/000/000 تومان و برای طراحی سه بعدی که شامل چهار تصویر از چهار جهت کار بوده 2/300/000 تومان می باشد.

گروه صنعتی آذین کانکس


تمامی حقوق محفوظ است