پشتیبانی

کانتینر اپن تاپ|کانتینر روباز|کانتینر اوپن تاپ|قیمت کانتینر

کانتینر اپن تاپ

کانتینر اپن تاپ
اشتراک گذاری :

در برخی مواقع به علت ابعاد کالا و یا محدودیت های موجود از کانتینر اپن تاپ یا اوپن تاپ استفاده میکنند که درواقع این سازه یک کانتینر روباز بوده که برای کالا های بزرگ طراحی شده و بارگیری در ان از طریق سقف انجام و سپس روی آن را با چادر مخصوص می پوشانند.این کار باعث می شود در هنگام جابجایی آسیبی به بار وارد نشده و از نفوذ آب باران و برف به درون کانتینر اپن تاپ نیز جلوگیری می کند.

انواع کانتینر اپن تاپ

از نظر ابعاد که خب مشخص است کانتینر اپن تاپ یا 40 فوت و یا 20 فوت است که نوع 20 فوت آن بسیار کم کاربرد بوده لذا کمتر نیز تولید می شود اما نوه 40 فوت آن در صنعت حمل بار دارای کاربرد زیادی است.از جهتی دیگردر دونوع کلی می توان کانتینر روباز را پیدا کرد که از نظر استاندارد تنها نوع فابریکی آن دارای مجوز حمل کالا می باشد. در ادامه توضیحاتی در باره این دو نوع ارائه شده است.

کانتینر اپن تاپ فابریکی

این سازه در کارخانه های خارجی از ابتدا برای بازگیری از سقف و بصورت روباز طراحی و ساخته می شود که معمولا در دو ابعاد 20 و 40 فوت تولید می شود.نوع فابریکی دارای قلاب ها و تمهیدات مخصوصی برای نصب چادر می باشد و تعداد آنها نسبت به نوع معمولی بسیار کمتر است چرا که در هنگام حمل در کشتیرانی فقط روی طبقه آخر مجاز به بارگیری آن می باشد و به همین خاطر نمی توان تعداد زیادی را در هر سرویس بارگیری نمود.نام های دیگر آن open top container می باشد.

کانتینر اپن تاپ دست ساز

در برخی مواقع نیز برای استفاده های دیگر مثل حمل نخاله و یا انبار قطعات در کارگاه های عمرانی و ساختمانی بصورت دستی سقف یک کانتینر 20 یا 40 فوت را برش داده و از این طریق کانتینر اپن تاپ دستی درست می کنند. این سازه مجاز استفاده در صنعت حمل کالا نبوده و فاقد استاندارد خواهد بود چرا که تمهیدات لازم برای نصب چادر و آب بندی در آن در نظر نگرفته شده و فقط برای استفاده در کارخانه ها بوده و از لحاظ قیمت نیز دارای هزینه های کم و جز کانتینر دست دوم محسوب میشود. پیشنهاد می شود اگر بعد ها قصد فروش آن را دارید این کار را انجام ندهید چرا که افت قیمت زیادی خواهد داشت.

ابعاد کانتینر اپن تاپ

این سازه ها در دونوع 20 و 40 فوت تولید می شوند که ابعاد و مشخصات کلی آنها در ادامه آمده است.
کانتینر اپن تاپ 20 فوت : طول : 5.9 متر * عرض : 2.31 متر * ارتفاع 2.35 * فضای داخل : 32 متر مکعب : وزن : حدود 1.5 تن و حداکثر وزن کانتینر با بار : 21 تن می باشد.

کانتینر اپن تاپ 40 فوت : طول : 12 متر * عرض : 2.31 متر * ارتفاع 2.35 * فضای داخل : 65.5 متر مکعب : وزن : حدود 3.2 تن و حداکثر وزن کانتینر با بار : 26 تن می باشد.


گروه صنعتی آذین کانکس


تمامی حقوق محفوظ است